Kategorie

Producenci

Szukaj

Can-tax 20g

Can-tax 20g


27,20 zł brutto

Program lojalnościowy Nie ma punktów za ten produkt.


Mieszanka paszowa uzupełniająca dla ptaków. Czerwony barwnik na bazie kantaksantyny. Efekt: piękny, równomierny i intensywny czerwony kolor. Can-Tax pomaga zachować lub wzmocnić czerwoną barwę ptaków. W niewoli czerwone upierzenie większości gatunków ptaków (np. czerwonych kanarków, czeczotek, makolągw, gili) blednie lub zanika. Dlatego też w okresie wzrostu upierzenia należy tym ptakom podawać czerwony barwnik w celu otrzymania optymalnego koloru. W hodowli kanarka czerwonego zaleca się podawania preparatu Can-Tax ptakom na ok. 2 tygodnie przed złożeniem pierwszego jaja. W ten sposób u młodych w pierwszym roku życia lotki na skrzydłach i ogonie będą miały piękny kolor. Preparat można mieszać zarówno z wodą pitną jak i z miękkim pokarmem. Aby zagwarantować, że ptaki wchłaniają odpowiednią ilość barwnika oraz aby uzyskać optymalny kolor – w szczególności w przypadku ptaków wystawowych – zaleca się podawanie preparatu, zarówno w pokarmie miękkim jak i w wodzie pitnej. Także poza sezonem lęgowym zaleca się stosowanie preparatu Can-Tax aby utrzymać piękny, równomierny, czerwony kolor (np. w przypadku utraty pojedynczych piór).

Sposób użycia:

1 płaska miarka w opakowaniu 500g = 5g, 1 płaska miarka na 500g pokarmu jajecznego lub na 1 litr wody. 1 płaska miarka w opakowaniach 20g i 150g = 1g, 1 płaska miarka na 100g pokarmu jajecznego lub na 200ml wody pitnej.

1. W okresie lęgowym: 2 tygodnie przed złożeniem pierwszego jaja

2. W okresie pierzenia: codziennie przez cały okres,

3. Ptaki wystawowe: codziennie przez cały rok.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Dodatki/kg:

Dodatki dietetyczne: Witamina E: 2000mg, Barwniki: E 161g Kantaksantyny: 15000mg, E 172 Czerwony tlenek żelaza: 2500mg, Barwniki dozwolone w UE.

Dodatki technologiczne: Przeciwutleniacze.

Skład: Glukoza, Skrobia kukurydziana, Barwniki.

Twój koszyk
0,00 zł
(zobacz)

Planeta Ptaków
tel. 722-313-232
tel. 781-535-016
sklep@planetaptakow.pl

e-mail:
hasło:
Załóż konto
Strona główna Promocje Nowości O nas Regulamin Polityka prywatności Wysyłka Kontakt