Kategorie

Producenci

Szukaj

Recup-lyt - Elektrolity + glukoza 240g (20 saszetek)

Recup-lyt - Elektrolity + glukoza 240g (20 saszetek)


33,24 zł brutto

Program lojalnościowy Nie ma punktów za ten produkt.


Mieszanka paszowa uzupełniająca dla gołębi. Recup-lyt jest naukowo opracowanym zestawem elektrolitów dla gołębi pocztowych. Elektrolity to minerały i sole takie jak sód, potas, wapno, magnez, itd. Podawanie preparatu poleca się szczególnie po przebytym locie, jako stymulator regeneracji organizmu. Duży wysiłek mięśni skutkuje wydzielaniem się kwasu mlekowego i powoduje utratę elektrolitów z organizmu ptaka, zakłócając tym samym bilans kwasowy. Zostało naukowo udowodnione, że podawanie elektrolitów w naturalny sposób usprawnia proces regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Również biegunka powoduje nadmierną utratą elektrolitów, naruszając gospodarkę płynów w organizmie i bilans kwasowy. Podawanie elektrolitów jest więc niezbędnym uzupełnieniem diety w przypadku biegunki.

Sposób użycia:

1. W sezonie lotów: - po locie gołębie są bardzo spragnione. Należy wtedy podać czystą wodę z 1 łyżką stołową glukozy z witaminy Oropharma na jeden litr wody pitnej. Taki roztwór powinien być przygotowany odpowiednio wcześniej, aby po powrocie gołębi z lotu miał temperaturę równą tej panującej w gołębniku. – po 2 godzinach należy odświeżyć wodę i rozpuścić w niej jedną saszetkę Recup-lyt na jeden litr wody pitnej. Zaleca się pozostawienie takiego roztworu w gołębniku do następnego dnia. – przed wyczerpującymi lotami długodystansowymi: na jeden dzień przed: jedna saszetka na jeden litr wody pitnej.

2. W okresie rozpłodu i pierzenie: jeden raz w tygodniu jedna saszetka na jeden litr wody pitnej.

3. W przypadku zaburzeń trawiennych: do wody pitnej jako kuracja wspierająca: jedna saszetka na jeden litr wody. Zapobiega odwodnieniu organizmu i wspomaga proces leczenia.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Składniki analityczne: Białko surowe: 0%, Włókno surowe: 0%, Tłuszcze i oleje: 0%, Popiół surowy: 7,18%, Sód: 19600 mg/kg.

Skład: Glukoza, Chlorek sodu, Chlorek potasu, Siarczan magnezu, Chlorek wapnia.

Twój koszyk
0,00 zł
(zobacz)

Planeta Ptaków
tel. 722-313-232
tel. 781-535-016
sklep@planetaptakow.pl

e-mail:
hasło:
Załóż konto
Strona główna Promocje Nowości O nas Regulamin Polityka prywatności Wysyłka Kontakt