Kategorie

Producenci

Szukaj

Calci-lux 500g

Calci-lux 500g


90,00 zł brutto

Program lojalnościowy Nie ma punktów za ten produkt.


Mieszanka paszowa uzupełniająca dla ptaków. Rozpuszczalne w wodzie źródło wapnia. Niedobór wapnia u ptaków, prowadzi często do bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Wapń jest niezbędny m.in. do budowy zdrowego szkieletu. Szczególnie w okresie wzrostu i lęgów, optymalne dawkowanie wapnia jest niezbędne dla prawidłowej produkcji skorupek i odpowiedniej budowy kośćca. W przypadku niewystarczającej ilości wapnia, następuje odwapnienie szkieletu oraz deformacja kości. U samic niedobór wapnia może prowadzić do problemów ze składaniem jaj. Także poza okresem lęgów, wapń odgrywa istotną rolę w wielu procesach życiowych. I tak, wapń jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego – niedobór wapnia u ptaków może prowadzić do problemów nerwowych i skurczów (tężyczka). Dlatego też niezwykle istotne jest regularne podawanie ptakom wapnia. Ziarna i nasiona nie są w niego wystarczająco bogate. Ponieważ ilość wapnie wchłanianego z muszli ostryg i kostek wapiennych jest bardzo różna i trudna do skontrolowania, dobrym zwyczajem jest podawanie go w wodzie pitnej. Calci-Lux to wysokiej jakości, dobrze wchłaniane źródło wapnia, które dzięki swojej rozpuszczalności można łatwo podawać wraz z wodą pitną. Calci-Lux zapobiega niedoborom wapnia oraz poprawia jakość skorupki i proces produkcji jaj.

Sposób użycia:

1. Zapobiegawczo dla dorosłych ptaków poza okresem lęgowym: 1 płaska miarka (4g) na 250ml wody pitnej lub na 100g zwilżonego pokarmu miękkiego/jajecznego, przynajmniej 4 dni w tygodniu

2. Dawkowanie wapnia przed i w czasie lęgu: 2 płaski miarki (8g) na 250ml wody pitnej lub na 100g zwilżonego pokarmu miękkiego/jajecznego, przynajmniej 4 dni w tygodniu,

3. Stosowanie przy niedoborach wapnia: 3 płaski miarki (12g) na 250ml wody pitnej lub na 100g zwilżone pokarmu miękkiego/jajecznego, codziennie.

Aby dobrze rozpuścić preparat, zaleca się przygotowanie produktu na 10-15 minut przed podaniem. W tym czasie roztwór należy regularnie mieszać lub wstrząsać. W celu zapewnienia lepszego wchłaniania wapnia, dodatkowo zaleca się podawanie witaminy D3. Dlatego też zalecamy stosowanie Calci-Lux łącznie z preparatem Omni-Vit.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Składniki analityczne: Wapń: 7,25%.

Skład: Mleczan wapnia, Dekstroza.

Twój koszyk
0,00 zł
(zobacz)

Planeta Ptaków
tel. 722-313-232
tel. 781-535-016
sklep@planetaptakow.pl

e-mail:
hasło:
Załóż konto
Strona główna Promocje Nowości O nas Regulamin Polityka prywatności Wysyłka Kontakt